27 Aralık 2012 Perşembe

Dünyanın En Pahalı Moda Markaları


Dünyannın en pahalı moda markası hangisidir hiç merak ettiniz mi? İşte sizler için araştırdığımız sonuçlarda, giderek artan fiyatlarıyla markaları sıralıyoruz:#10 Hermès:
Fransa'nın ünlü markası Hermès, en çok açık renkli deri çantaları ve eşarpları ile ünlü. Kullandığı derinin en büyük özelliği çok yumuşak olması. Hermès ayrıca parfüm de satmakta. Yıllık ortalama kazancı 2 milyar dolar!#9 Versace:
Evet, hepimizin çok yakından bildiği Versace markası listemizin 9. sırasında. Gianni Versace tarafından 1978'de kurulan Versace, dünyanın en tanınan İtalyan moda markası.#8 Christian Louboutin:
Sadece kadınlar için tasarlanan ayakkabıların görenlerin nefesini kestiği bir marka. Christian Louboutin ayakkabıların bir çifti binlerce lira olmasına karşın, satın alabilecek olan bayanların kendilerini çok çok şanslı hissetmesi de Christian Louboutin markasının amaçları arasında!#7 PRADA:
Şeytan Prada Giyer isimli filmden de hatırlayacağımız marka, özellikle statü göstergesi olarak kullanılıyor. PRADA, iş kadınlarının pozisyonlarını başkalarına hatırlatmak için de kullandıkları bir silah! Çok pahalı olan gözlük, çanta ve ayakkabı gibi aksesuarları ise en çok tanınan ürünler arasında.#6 Christian Dior:
1946 yılında kurulan Christian Dior, ugün dünya genelindeki 160 satış temsilciliği ile dünyanın en çok satış yapan "pahalı markaları" arasında. Özellikle parfümleri ile çok popüler hale gelen Christian Dior, yılda 18 milyar dolar kazanıyor#5 Fendi:
1925 yılında, İtalya'da kurulan Fendi'nin çantaları en ünlü ürünleri arasında. Dünyanın birçok ülkesinde satış yapan Fendi ise yılda sadece 350 milyon dolar kazanıyor...#4 Burberry:
Bir İngiliz markası olan Burberry, parfümden giyime; kozmetikten aksesuara kadar her çeşit ürünü satmakta. Herkesin çok yakından bildiği bej rengi üzerinde koyu renk çizgiler ile oluşturulan desen ise Burberry'nin asıl ünü. Yılda 1 milyar dolar kazanan şirketin en çok satan ürünleri ise Burberry çantaları ve cüzdanları.#3 Chanel:
Lüx ürünleri ile ünlenen Chanel, özellikle parfüm ve kozmetik ürünleri ile öne çıkan bir marka. Dünyanın en pahalı 3 markası arasında girmeyi başaran Chanel tüm dünya tarafından çok iyi bilinen bir marka.#2 Louis Vuitton:
Dünyanın en iyi tanınan çanta markası Louis Vuitton, binlerce dolara alabileceğiniz bavul, cüzdan, çanta hatta gözlük ve aksesuar da üretmekte. "En pahalı çanta" dendiğinde ilk akla gelen marka olan Louis Vuitton, bugün yılda 2.7 milyar dolar kazanmakta.#1 Gucci
Ve şampiyonumuz Gucci! 1921 yılında Guccio Gucci tarafından kurulan Gucci markası en çok deri ürünleriyle öne çıkıyor. Hemen herkesin, çabucak farkedeceği kırmızı+yeşil çizgileriyle akıllara kazınan Gucci yılda 1.2 milyar dolar kazanmakta.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder