24 Aralık 2012 Pazartesi

Örgü Elbiseler Muhteşem!


Bu kış, örgü yapamıyorsanız da, mutlaka bir örgü elbise almalısınız! Çünkü her bayanın gardrobunda mutlaka bir adet örgü elbise bulunmalı. Örgü elbiseler, hem vücut hatlarını ortaya çıkarmakta, hem de sizi sıcak tutmakta rakipsizler...

Yün elbise alırken çok dar olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor tabi. Çünkü yün halkalar arası zamanla açılarak şeklini yitirebilir, ayrıca yünün yapısı gereği yıkadıkça belli oranda küçüldüğünden içine girilemeyecak hale gelebilir!

Uzun kollu, kısa kollu ve kolsuz olmak üzere 3 çeşit olan yün elbiselerin etekleri genelde kısa oluyor; uzun olanarını bulmak geçekten zor. Bu yüzden uzun, yün çoraplar ile muhteşem gründüklerini de söylemek gerek! Pek tabi eldivenleri de unutmamak gerekir. Eğer yün elbise giyecekseniz, ya elbisenin rengine yakışan güzel bir yün eldiven, ya da parmak uçları kesik asi bir tarz tercih etmelisiniz. Hanım hanımcık yün elbisenizi parmaksız eldivenler ile çılgınlaştırmak ise oldukça dikkat çekici olacaktır! Yün elbiselerin özellikle sonbahar aylarında moda olduğunu da unutmayalım...


2 yorum:

  1. Günaydınlar,

    Evet örgü elbiseler moda olmuş bende geçen gün alışveriş yaparken kaşla göz arasında sepetime 2 tane örgü elbise düştüğünü gördüm :)

    Hatta kendim örmeyi bile düşünüyorum bakalım bu konuda pek yetenekli sayılmasam da denemekten bir zarar görmem :)

    YanıtlaSil
  2. Günaydın! Vallahi bir arkadaşım kendisi ördü, gerçi 7-8 hafta sürdü ama çok güzel oldu. İnternetten bir sürü model indirebiliyoruz şanslıyız bu yönden aslında :) Güle güle giymen dileğiyle!

    YanıtlaSil